Kurs Terapeuta Spa

Kurs przeznaczony jest dla osób, które planują swoją przyszłość związać z rynkiem hotelarskim- pracą w Spa, Day Spa czy własnym gabinetem kosmetycznym. Jeśli widzisz swoją przyszłość w którymś z wymienionych podmiotów to właśnie to szkolenie ułatwi Ci dostęp pracy w tych miejscach. Na kursie oprócz zdobytej wiedzy z poniżej wymienionych technik masażu dowiesz się jak wygląda specyfika pracy Terapeuty Spa –  czym różni się terapeuta Spa od rehabilitanta.  Nauczysz  się jak obsługiwać Gościa hotelowego, jak przygotować gabinet do zabiegów na ciało, jak wykonać zabieg na ciało ( peelingi , okłady ). Powiemy Wam również jak samemu można przygotować peelingi, maski odżywcze na ciało, czekoladę do masażu itp. Dużo, dużo wiedzy praktycznej z Naszego 10 letniego doświadczenia pracy w Spa.
Szkolenie Terapeuta Spa składa się z dwóch poziomów: Level I (LVL I) oraz Level II (LVL II). 

Czas kursu: 3 dni ( 30  godzin )
Prowadzenie: Tomasz Tomasik
Informacje: szkolenia@szkoleniauryzaj.pl
Koszt: LVL I – 900 zł, LVL II – 1100 zł

 

Najbliższe Terminy:

Program szkolenia Terapeuta Spa LVL I:

MASAŻ GORĄCYMI KAMIENIAMI
Masaż gorącymi kamieniami nauczany  jest według  starohinduskiej  metody  uzdrawiania ciała – RATNAABHYANGA- znanej  już od pięciu tysięcy lat. Wyjątkowy,  ekskluzywny masaż głęboko relaksuje, dodaje witalności, działa na termoreceptory, niweluje nadmierne napięcie mięśniowe i bóle mięśni. Połączenie ciepłych kamieni z odpowiednimi technikami masażu daje zbawienne efekty  dla zmęczonego ciała oraz umysłu. Do części teoretycznej dołączamy informacje o czakrach , ich działaniu i rodzajach kamieni i zapachach, które dodatkowo można wykorzystać w masażu.

MASAŻ PLECÓW MIODEM
Rosyjski masaż ciepłym miodem połączonym z oliwą stymuluje organizm, rozgrzewa i detoksykuje, a w połączeniu z profesjonalnym dotykiem dłoni terapeuty, uspokaja umysł i pozwala zrelaksować ciało. Swoją niesłabnącą dziś popularność zawdzięcza właściwościom leczniczym i odżywczym. Masaż  na bazie tego specyfiku stymuluje układ immunologiczny oraz metabolizm komórkowy. Niweluje napięcie mięśni i oczyszcza zrogowaciały naskórek i głęboko relaksuje. W masażu dodatkowo wykorzystujemy pałeczki miodowe do ucisków akupresury.

MASAŻ STEMPLAMI ZIOŁOWYMI
Jest wykonywany przy użyciu specjalnie przygotowanych bawełnianych torebek (tzw. stempli), zawierających mieszankę ziół i przypraw cechujących się korzystnym wpływem na organizm. Stemple podgrzewa się, aby uwolnić zawarte w ziołach ekstrakty. Następnie masuje się nimi ciało. W miarę spadku temperatury stempla intensywność masażu wzrasta, co powoduje, że uwalniają się i wchłaniają w rozgrzaną skórę zawarte w roślinach substancje czynne. Tajski masaż stemplami ziołowymi pozytywnie wpływa na stawy i mięśnie, rozluźniając je i zwiększając sprawność ruchową. Działa również przeciwbólowo. Poprawia krążenie krwi i limfy dzięki czemu pobudza przemianę materii i usuwa z organizmu toksyny. Zabieg ten jest niezwykle relaksujący. Dzięki unoszącym się w powietrzu zapachom olejków eterycznych intensywnie stymuluje też zmysły.

MASAŻ CIEPŁYMI BAMBUSAMI I MIOTEŁKAMI – 5 GODZIN
Masaż bambusami rozpowszechniony jest głównie jako technika relaksująca ale może być również stosowany jako intensywny masaż leczniczy, antycellulitowy czy liftingujący. Do masażu wykorzystuje się podgrzane pałeczki bambusowe o różnej długości i grubości w zależności od masowanej części ciała oraz bardzo przyjemne w odczuciach miotełki bambusowe. Masaż bambusami poprzedzony jest krótkim masażem manualnym w celu przygotowania tkanki do intensywnego bodźca jakim jest ruch rolowania czy rozcierania bambusem. Masaż głęboko odpręża i wycisza, poprawia krążenie krwi i limfy. Modeluje brzuch, uda i pośladki. Doskonale  regeneruje skórę, wykazuje również działanie antycellulitowe

 TERAPEUTA SPA

 • Omówienie filozofii Spa.
 • Charakterystyka pracy w hotelu i hotelowym Spa.
 • Obsługa Klienta. Przygotowanie gabinetu. Rodzaje zabiegów w Spa
 • Praktyczne wykonywanie zabiegów na ciało : peelingi, okłady i maski.

Po kursie uczestnik szkolenia w 100% gotowy jest do pracy w hotelowym Spa. Posiada wiedzę teoretyczną i praktyczną z wykonywania ww. zabiegów i masaży. Posiada podstawowe informacje o obsłudze Klienta. Wskazania i przeciwskazaniach do ww. zabiegów i masaży.
Każdy uczestnik otrzymuje certyfikat i materiały w formie zdjęć i opisów masaży.

PROGRAM SZKOLENIA TERAPEUTA SPA LVL II:

Kurs Terapeuta SPA LVL II przeznaczony jest dla osób pracujących w branży SPA & Beauty, gabinecie kosmetycznym lub prowadzących własną działalność.

Na naszym kursie zyskasz umiejętność wykonywania następujących masaży:

 • Turecki hammam
 • Masaż pianą
 • Peeling rękawicą kessa
 • Ognisty masaż ciała
 • Masaż czekoladą
 • Techniki masażu relaksacyjnego
 • Masaż świecą

Poznasz zagadnienia związane z branżą spa, takie jak:

 • Praca z klientem przed i po zabiegu
 • Sztuka pracy podczas zabiegu
 • Organizacja eventóww przestrzeni SPA
 • Podstawy produktów zabiegowych

Terapeuta spa, jest to zawód przyszłości. Powstaje coraz więcej ośrodków, obiektów, salonów oraz punktów z rozbudowaną przestrzenią zabiegową, a co za tym idzie zapotrzebowanie na doświadczonych i wykwalifikowanych terapeutów jest coraz większe. To właśnie my wdrożymy Cię w meandry pracy na stanowisku Terapeuty Spa. Właśnie na tym szkoleniu poznasz najciekawsze, przydatne i praktyczne materiały, które przygotują Cię do pracy.  Szkolenia będą odbywały się w obiekcie SPA, dzięki czemu będziesz mógł wczuć się w pracę Terapeuty SPA w stu procentach. Ze szkolenia wyjdziesz z ogromną dawką wiedzy i przeróżnych patentów. My pracowaliśmy na nie wiele lat, właśnie po to, abyś ty mógł je poznać podczas trzech intensywnych dni pracy.