Tajski masaż stóp

Instruktor: Tomasz Młodawski
Czas trwania szkolenia
: 2 dni (16 godzin)
Koszt: 700 złotych
Informacje: szkolenia@szkoleniauryzaj.pl

Terminy:

Na kurs zapraszamy doświadczonych masażystów oraz początkujących absolwentów uczelni medycznych.

Podczas dwudniowego kursu, od praktycznej strony, poznasz technikę masażu stóp służącą do rozluźniania i zrelaksowania stóp, a w globalnym działaniu tajskiego masażu stóp zregenerujesz organizm i przywrócisz naturalną równowagę energetyczną.
W części teoretycznej zapoznasz się z umiejscowieniem punktów refleksyjnych na stopach, które odpowiadają poszczególnym organom i układowi w ciele.

Tajski masaż refleksyjny stóp to masaż stóp połączony z masażem podudzia. Działa zarówno orzeźwiająco, jak i głęboko relaksująco. Techniki stosowane w masażu to intensywna praca dłońmi, rozciąganie i akupresura w celu pobudzenia punków. Poznasz pełną sesję masażu, która posiada elementy Shiatsu, refleksologii i masażu chińskiego wykonywane łącznie razem w celach terapeutycznych.

Masaż tajski stóp sięga swoimi korzeniami ponad dwa tysiące lat, wywodzi się z Chin i dziś jest obecny w całej Tajlandii. Leczenie obejmuje pracę na liniach energetycznych, pochodzących z tradycji medycyny hinduskiej i odpowiadających meridianom tradycyjnej medycyny chińskiej. Techniki tajlandzkiego masażu stóp otwierają kanały energetyczne, pozostawiając uczucie odprężenia, zrównoważenia i ożywienia.

Tajski Masaż Stóp możesz zaproponować klientom, którzy uskarżają się na następujące dolegliwości:
– „zmęczone” stopy
– problemy krążeniowe
– brak odporności
– wzmożona sztywność stawowa
– nadmierne przemęczenie
– nadmiar stresu
– chroniczny bóle
– brak nastroju
– problemy z koncentracją

Tajski masaż stóp jest idealny dla zmęczonych stóp, poprawiając krążenie i ruchy limfatyczne w kończynach dolnych i stopach oraz poprawa elastyczność. Jeśli kiedykolwiek korzystałeś z masażu refleksologii stóp, zauważysz drobne podobieństwa, ale zaskoczysz się, jak różne są to techniki. Efekty terapii mogą być odczuwalne już przy pierwszym zabiegu. W niektórych przypadkach indywidualnie efekty uzyskuje się po kilku zabiegach.

Kto może skorzystać?
Tajski masaż refleksyjny stóp nadaje się dla kobiet, mężczyzn i dzieci w każdym wieku. Istnieją pewne warunki medyczne, w których nie jest możliwe przeprowadzenie leczenia, dlatego przed rozpoczęciem leczenia należy przeprowadzić pełną konsultację. Umożliwia to również dostosowanie terapii do własnych potrzeb.

Program szkolenia obejmuje 2 części, ze dominującą część praktyczną.

Część teoretyczna: historia i filozofia tajskiego masażu stóp.
– zagadnienia dotyczące refleksologii;
– przeciwwskazania i wskazania do masażu;
– ogólne zasady wykonywania masażu;

Praktyczny trening masażu: 2 dni

Każdy uczestnik szkolenia otrzymuje materiały teoretyczne z pełnym opisem masażu poszczególnych technik.