Terapia mięśniowo-powięziowych punktów spustowych

Miasto: Lublin
Termin:
7-9 grudnia 2024
Czas trwania: 24 godziny dydaktyczne zajęć
Cena: 1200 zł
Prowadzący: mgr Paweł Szeklicki
Informacje: szkolenia@szkoleniauryzaj.pl

1 200,00 

2 w magazynie

Terapia punktów spustowych jest jedną z podstawowych narzędzi terapii manualnej wykorzystywanej  zarówno przez fizjoterapeutów jak i masażystów. Doskonale uzupełnia warsztat pracy, którego możliwości zwiększają efektywność pracy z pacjentem w różnym formacie dolegliwości. W pryzmacie badań terapia punktami spustowymi znacznie przyspiesza proces rekonwalescencji co w rezultacie zmniejsza napięcie mięśniowe, redukcje chronicznego bólu oraz przekłada się na zwiększenie zakresu ruchomości w zaburzonym stawie. Szkolenie z Terapii Punktów Spustowych gwarantuje teoretyczną i praktyczną wiedzę w systemie weekendowym.

 

Celem szkolenia Terapia punktów spustowych jest poszerzenie wiedzy, umiejętności oraz kompetencji w zakresie zaburzeń mięśniowo-powięziowych i punktów spustowych. Uczestnicy zdobędą praktyczne umiejętności w lokalizowaniu i terapii tych dysfunkcji, a także nauczą się wykorzystywać dodatkowe techniki wspomagające terapię. Po zakończeniu kursu będziesz potrafiła / potrafił skutecznie identyfikować i leczyć problemy układu ruchu związane z punktami spustowymi, co pozwoli Ci na efektywniejszą pracę z pacjentami.

 

Program szkolenia Terapia mięśniowo-powięziowych punktów spustowych:

 

Zajęcia teoretyczne :

    • Punkty spustowe – definicja
    • Podstawy fizjologiczne punktów spustowych
    • Czynniki sprzyjające powstawaniu punktów spustowych
    • Przeciwwskazania do terapii
    • Sposoby lokalizacji i palpacji punktów spustowych
    • Metody – techniki terapeutyczne wspomagające prace na punktach spustowych
    • Elementy terapii zimnem

 
Zajęcia praktyczne
:

    • Badanie objawów klinicznych – ocena wzrokowa pacjenta
    • Zasady palpacji punktów spustowych
    • Zastosowanie wybranych technik terapeutycznych – ucisk ischemiczny, rozluźnianie mięśniowo – powięziowe, PIR i inne.
    • Opracowanie poszczególnych partii ciała oraz najczęściej spotykanych dolegliwości bólowych – ból w okolicach obręczy barkowej, głowy, stawu łokciowego, nadgarstka, pleców (odcinek szyjny, piersiowy, lędźwiowy), obręczy biodrowej, stawu kolanowego, skokowego oraz stopy.
    • Autoterapia

 

Jak pracujemy na szkoleniu?

Szkolenie jest prowadzone w formie zajęć teoretycznych i praktycznych. Część teoretyczna będzie przeprowadzona w formie wykładu i prezentacji multimedialnej. Część praktyczna będzie obejmowała ćwiczenia w lokalizacji, palpacji i terapii wybranych punktów spustowych różnymi metodami. Wykłady i zajęcia praktyczne są prowadzone przez jednego wykładowcę na podstawie własnego, autorskiego programu.
Szkolenie w większym wymiarze prowadzone jest zgodnie z regułą: trening czyni mistrza! Uczestnicy ćwiczą techniki nawzajem na sobie, zawsze pod okiem instruktora!

 

Certyfikat ukończenia szkolenia.

Każdy uczestnik otrzymuje certyfikat ukończenia szkolenia z manualnej terapii punktów spustowych.

 

Dla kogo szkolenie?

Nasze szkolenia skierowane są do osób już praktykujących lub kształcących się na kierunkach związanych z masażem lub fizjoterapią. Nie prowadzimy szkoleń dla osób nie związanych z masażem!

Artykuł - jak powstają punkty spustowe