Kurs masażu Tajskiego

Kurs masażu tajskiego

U DOŁU STRONY ZOBACZĄ PAŃSTWO WYWIAD Z PROWADZĄCYM SZKOLENIE ORAZ POKAZ MASAŻU TAJSKIEGO

W naszej ofercie znajdują się dwa rodzaje szkoleń.
Tradycyjny masaż tajski prowadzony jest przez Piotra Druzgałę.
Jogiczny masaż tajski prowadzony jest przez Bartosza Bobkowskiego.
Poniżej podane ceny i programy podane są dla obu rodzajów szkoleń.

____________________________________________________________________________________________________________

Tradycyjny masaż tajski
Prowadzący:
 Piotr Druzgała – mgr fizjoterapii, od 12 lat mieszkający w Tajlandii, absolwent znanej i szanowanej szkoły tradycyjnej medycyny tajskiej WAT PHO w Bangkoku.
Kierownik naukowy: dr Adrian Kużdżał
Koszt szkolenia: 900 zł/ moduł (2 książki w cenie kursu: „Masaż tajski Między jogą a fizjoterapię” oraz „Co kryje tajski uśmiech”)
Czas trwania: 3 dni – 24 h

____________________________________________________________________________________________________________

Jogiczny masaż tajski
Prowadzący: Bartosz Bobkowski –
absolwent szkoleń z zakresu ajurwedy w Indiach oraz masażu tajskiego w Tajlandii.
Koszt szkolenia: 
1000 zł (za każdą część).

Informacje: szkolenia@szkoleniauryzaj.pl

Terminy i Zapisy:

Program kursu Tradycyjnego Masażu Tajskiego – Mobilizacja Stawów Metodą Tajską ma na celu przedstawienie jednego z głównych i podstawowych narzędzi Tradycyjnej Medycyny Tajskiej (TMT) – masażu, którego wiele techniki to zabiegi mobilizacyjne stawów. Masaż Tajski wyrosły na tradycji Ajurwedy i Medycyny Chińskiej łączy elementy obu tych holistycznych i naturalnych systemów medycznych (joga + akupresura). Oprócz masażu i technik mobilizacyjnych absolwenci kursu poznają lokalizację punktów akupresury stosownych w masażu tajskim. Kurs ten jest skierowany głównie do fizjoterapeutów, masażystów, kosmetyczek, instruktorów jogi, studentów i absolwentów uczelni medycznych, akademii wychowania fizycznego, którzy dysponują już podstawową wiedzę z zakresu anatomii, fizjologii oraz psychologii.

Tematyka kursu Tradycyjny Masaż Tajski:

• tło historyczne, definicja, główne szkoły masażu
• wprowadzenie do Tradycyjnej Tajskiej Medycyny: teoria 5 elementów, punkty uciskowe (akupresury), przebieg kanałów energetycznych
• przedstawienie jak językiem medycyny zachodu tłumaczyć pojęcia tradycyjnej medycyny tajskiej i innych systemów medycznych Azji
• wskazania i przeciwwskazania do wykonywani masażu
• etyka masażysty
• techniki masażu tajskiego
• masaż tajski w 5 pozycjach ułożeniowych
• całościowy schemat tradycyjnego masażu tajski

Uczestnicy otrzymują: skrypty, drewniane patyczki do wykonywania refleksoterapii stóp, certyfikaty w dwu językach po polsku i angielsku.

Uczestnicy kursów poznają techniki tradycyjnego masażu tajskiego. Powinni także być świadomi postępu medycyny i coraz większej ilości badań naukowych dotyczących wiedzy medycznej pochodzącej ze wschodu. Piotr Druzgała z racji swojego wykształcenia fizjoterapeutycznego oraz wiedzy nabytej u źródła łączy tradycję wschodu z wiedzą medycyny zachodniej. Takiego podejścia do masażu tajskiego nie znajdziecie na polskim rynku szkoleniowym.

Uzyskanie certyfikatu ukończenie kursu opierać się będzie na pozytywnym zdaniu egzaminu praktycznego.

____________________________________________________________________________________________________________

Program jogicznego masażu tajskiego

Zapraszamy na kurs tajskiego masażu jogicznego. Prezentowany masaż jest związany ze stylem z północnej Tajlandii, związanym z przekazem takich mistrzów jak Pichest Boonthumme i Chaiyuth Priyasith z okręgu Chiang Mai. Szczególny nacisk jest położony na techniki mobilizacyjne i rozciągające, wysoko fizykoterapeutyczne i rehabilitacyjne, co w głównej mierze odróżnia go od południowego stylu Wat Pho. Zajęciom będą towarzyszyły elementy jogi, ćwiczeń oddechowych i medyacji, aby pomóc uczestnikom głębiej zrozumieć ideę masażu tajskiego, nazywanego – „jogą dla leniwych”.

Warsztat przeznaczony jest zarówno dla osób zawodowo zajmujących się masażem lub innymi formami terapii, chcących wzbogacić znane sobie techniki, jak i amatorów, chcących poznać podstawowe techniki akupresury, refleksologii, rozciągania, pracy z energią i oddechem, jakie oferuje tajski masaż jogiczny. Polecamy ten warsztat wszystkim nauczycielom jogi, tańca, sztuk walki i trenerów, aby w skuteczny sposób pomagać swoim uczniom w pracy nad ciałem. Kurs ten to intensywna nauka prostych i niezwykle skutecznych technik radzenia sobie z napięciami, przemęczeniem fizycznym i intelektualnym, stresem, stłumionymi emocjami, przykurczami, złym samopoczuciem, stanami chorobowymi.

W trakcie kursu tajskiego masażu jogicznego będziecie mieli możliwość nauczenia się pracy w czterech pozycjach: na brzuchu, plecach, boku i w pozycji siedzącej. Techniki akupresurowej pracy na liniach energetycznych sen , pracy z energią, techniki rozciągania w płynnym i tanecznym ruchu.
Tajski masaż jogiczny to doskonała i intuicyjna praktyka, przywracająca równowagę energetyczną i psychiczną, siły fizyczne po przepracowaniu i dużym stresie. Intensywnie relaksująca i uzupełniająca ćwiczenia fizyczne. Wzmacnia i uelastycznia ciało. Może przybiera zarówno formy fizykoterapeutyczne, redukujące przykurcze, napięcia i zwiększając mobilność i zakres ruchów w stawach. Może też przybrać formę bardziej intensywną układającą klienta w różnorodność pełnych rozciągnięć. Może także stać się piękną praktyką partnerską, dążącą do harmonii oddechów, ruchów i przepływu energii pomiędzy partnerami. A także pełnym miłości i współczucia podarunkiem dla kochanej osoby po dniu pełnym pracy i stresów.
Masaż tajski to holistyczna terapia obejmująca zarówno ciało fizyczne, energetyczne oraz psychiczne i emocjonalne. Jest oparty na idei pięciu ciał, którą znajdujemy w filozofii jogi. Ten wyjątkowy styl wywodzi się z tradycji buddyjskiej i opiera się na głównym przesłaniu – miłości i współczuciu. Stanowi jedną z czterech gałęzi tradycyjnej medycyny tajskiej, przynoszącej najskuteczniejsze rezultaty. Jest niezwykłą syntezą wielu technik – nacisku, refleksologii, pracy z liniami energetycznymi, oddechem, tamowania krwi, rozciągania. Aby wykorzystać efekty tych zabiegów – masażysta używa o wiele więcej części ciała w trakcie zabiegu niż inne terapie. Podczas sesji idą w ruch dłonie, kciuki, stopy, łokcie, przedramiona i kolana. Masowana osoba jest prowadzona przez różnorodną sesję pozycji w ustawieniach – na plecach, na boku, na brzuchu i siedząc. Zabiegi przeprowadzane są na macie, rozłożonej bezpośrednio na podłodze. Masaż ten jest tak odmiennym stylem, że czasami określa się go nie mianem masażu lecz „jogą dla leniwych” prowadzonej przez terapeutę przy biernym, zrelaksowanym stanie masowanego. Klient podczas sesji masażu jest kompletnie ubrany w luźne, niekrępujące ruchy ubrania. Czas trwania odróżnia go od zachodnich standardów. Całkowity masaż ciała zajmuje 2,5 godziny. Jest to dobre minimum, aby objąć zabiegiem całe ciało.
Dla masażysty stanowi szansę do zadbania o własną sprawność fizyczną i elastyczność – pogłębia lepsze zrozumienie ciała i przybliża tradycje Wschodu. Daje możliwość oddania się kontemplacji ciała i płynnych ruchów – zamieniając techniki masażu w sztukę tańca pozycji, płynnych ruchów, oddechu i kontemplacji.
Warsztaty są wspaniałą okazją do poznania i rozwinięcia pracy z ciałem. Z całego serca polecam zapoznanie się z tą praktyką, która jest pięknym i intensywnym narzędziem usuwania różnego rodzaju bólów, napięć, stresów, sztywności itp. w zaciszu domowym i profesjonalnych gabinetach masażu.

STYL: Tajski masaż jogiczny wywodzi się z północnego stylu tradycyjnego masażu tajskiego, związanego z ośrodkiem w Chiang Mai. W tym stylu położono szczególny nacisk na techniki rozciągające, co odróżnia go od południowego stylu Wat Pho z Bangkoku, skoncentrowanego z kolei na głębszą akupresurę. Dodatkowo w latach 60. odradzająca się tradycja masażu tajskiego skłoniła mistrzów północnej linii przekazu do uzupełnienia swego stylu technikami rozciągającymi, pochodzącymi z południowej tradycji. Styl i przebieg masażu różni się nie tylko ze względu na związek z przekazem północnym czy południowym. W samym Chiang Mai style różnią się od szkoły do szkoły. Każdy z praktykujących dodatkowo dodaje własne motywy, swój własny unikalny styl, wyrażający osobowość i ducha. Osobiście miałem to szczęście, aby rozwijać praktykę u boku nauczycieli i praktykujących, którzy traktowali ten masaż jako sztukę – sztukę tajskiego masażu jogicznego. Wyraża się ona w płynności przebiegu masażu, integracji biomechaniki praktykującego i układania klienta w różnorodności pozycji. Składa się na dynamiczną strukturę sekwencji wykonywanych w medytacyjnym nastawieniu, w której można odnaleźć elementy tanecznej płynności tai chi, dynamicznych i intensywnych rozciągnięć jogicznych asan oraz pełnej skupienia pracy z oddechem i energią.

Specyfikacja kursu część pierwsza (25h):

Pierwsza część kursu „TAJSKIEGO MASAŻU JOGICZNEGO dla początkujących” przygotowuje do wykonania 1,5 godzinnego tradycyjnego tajskiego masażu jogicznego tradycyjnie wykonywanego w stylu północnym z obrębu Chiang Mai. To podstawowe techniki masażu tajskiego wykonywane w pozycjach leżących.

 • Teoria i praca akupresurowo-rozciągająca na liniach energetycznych sen.

 • Biomechanika i bezpieczeństwo pracy masażysty.

 • Teoria przeciwwskazań ogólnych i miejscowych.

 • Techniki akupresurowo-rozciągające na stopach w pozycji leżącej na plecach.

 • Techniki ćwiczeń akupresurowo-rozciągających z jedną nogą w pozycji leżącej na plecach.

 • Techniki akupresurowo-rozciągające w pozycji leżącej na brzuchu.

 • Masaż twarzy i karku

Specyfikacja kursu część druga (25h):

Druga część kursu „TAJSKIEGO MASAŻU JOGICZNEGO dla początkujących” to kontynuacja nauki kolejnych technik w pozycji siedzącej, bocznej, ćwiczeń z dwiema nogami oraz powtórki materiału z części pierwszej, składające się na wykonanie 2,5 godzinnego tradycyjnego tajskiego masażu jogicznego tradycyjnie wykonywanego w stylu północnym z obrębu Chiang Mai, na który składają się sekwencje podstawowych technik:

 • Teoria i praca akupresurowo-rozciągająca na liniach energetycznych sen.

 • Biomechanika i bezpieczeństwo pracy masażysty.

 • Teoria przeciwwskazań ogólnych i miejscowych.

 • Praca energetyczna w masażu tajskim

 • Techniki ćwiczeń akupresurowo-rozciągających z dwiema nogami w pozycji odwróconej.

 • Techniki akupresurowo-rozciągające w pozycji bocznej.

 • Techniki akupresurowo-rozciągające w pozycji siedzącej.