Po co jest strefa absolwenta?

 • Ten temat nie ma odpowiedzi.
Oglądasz 1 wpis (wszystkich: 1)
 • Autor
  Wpisy
 • #458928
  CSRU
  Opiekun forum
  Jako, że kilka razy spotkałem się z brakiem zrozumienia idei strefy absolwenta, która funkcjonowała na FB to chciałbym jeszcze raz podsumować sens jej istnienia.
  📌Każdy terapeuta jest odpowiedzialny za proces terapii i prawidłowość jej przeprowadzenia od wywiadu, przez diagnostykę, testy funkcjonalne, różnicowanie także wykluczające przeciwwskazania, a na końcu za bezpieczną terapię. Tego wymaga etyka zawodowa, a także własne sumienie dbające o dobro pacjenta.
  📌Pytanie i dyskusje na tej grupie mają na celu stworzenie swoistego rodzaju burzę mózgów gdy pojawi się jakiś problem terapeutyczny. Lekarze spotykają się codziennie na konsyliach w celu analizy konkretnych przypadków. Nasza grupa jest swoistym rodzajem konsylium gdzie poddajemy pod dyskusję nasze problemy, wątpliwości etc. Po takiej dyskusji nadal jednak to terapeuta jest zobowiązany do pracy zgodnie z zasadami podanymi w punkcie 1.
  📌Dyskusje tutaj nie mają na celu podawania gotowych recept postępowania, bo takich nie ma. Nie ma gotowych schematów, każdy pacjent jest inny. Jednak burza mózgów może otworzyć oczy na coś o czym akurat nie pomyśleliśmy. Każdy ma inne spojrzenie na problem (mimo, że nie widzi danego pacjenta) to wskazówki mogą okazać się cenne.
  Nawet dr House miał swój zespół, z którym konsultował przypadki 🙂
  📌Odpowiedzialność zawsze pozostaje jednak na terapeucie. Pamiętajcie, że jak macie wątpliwości czy mogę coś zrobić to lepiej tego nie robić. Po pierwsze nie szkodzić !!!
  📌mam nadzieje, że wszyscy teraz będą rozumieli sens dyskusji na tej grupie. Przypominam, że wszelkie próby bezsensownej krytyki będą powodowały usuwanie z grupy. Prowadzimy tu dyskusje, a krytyka może być tylko konstruktywna oraz zgodna z zasadami dobrego wychowania. Szanujmy się nawzajem, bo jesteśmy jedną terapeutyczną rodziną.
   
  A poza tym – pytajcie i rozmawiajcie o wszystkim co ciekawe, istotne czy warte poruszenia Waszym zdaniem w kontekście fizjoterapii, masażu, zdrowia, chorób i wszelakich tematów związanych z naszą profesją 🙂
   
  Pozdrawiam
Oglądasz 1 wpis (wszystkich: 1)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.