Godziny w których budzi się wasz pacjent a terapia ?

Oglądasz 1 wpis (wszystkich: 1)
  • Autor
    Wpisy
  • #459343
    M.jeruzalski
    Uczestnik

    Czy zastanawialiście się kiedyś, że to o której budzi się wasz pacjent może mieć znaczenie w waszej terapii? Jak dobrze wiemy połączenia między organami istnieją nie od dziś. Także warto zapamiętać te kilka zdań poniżej.

    Otóż ogólnie przebudzenie się w nocy nikogo z nas nie dziwi ani nie niepokoi. Jeśli dzieje się to regularnie i wybudzamy się o tej samej porze, to należy przyjrzeć się swojemu organizmowi. Może nasze problemy z barkiem, kręgosłupem czy nasilające się bóle głowy mają z tym coś wspólnego ?

    Regularny sen to podstawa, aby trwać w zdrowiu. Niestety często o nim zapominamy i pojawiają się pewne sygnały z ciała. Do gabinetu zglaszaja się różni pacjenci. Często bólowi i w stanach przewlekłych. Mało który z nich da nam informacje o jakości swojego snu. Jak to zmienić ? Zapytaj go o to.

    Co jest ważne i o co zapytać ? ?
    Ważna jest jego długość i jakość. W czasie snu jak powszechnie wiadomo przechodzimy przez kilka faz. Czy spi dobrze, czy się wybudza ? Jeśli tak to o jakich porach i od jakiego czasu go trwa?

    Wiedzieliście ,że jeśli budzimy się regularnie w nocy, wiele mówi o naszym organizmie. Poniżej podzieliłem to na godziny.

    Przebudza się między 21 a 23?
    Oznacza to, że może mieć problemy z tarczycą. Dlaczego? Otóż w początkowej fazie naszego snu organizm stara się unormować gospodarkę hormonalną. Dodatkowo budzi się zaraz po zaśnięciu? Budzenie się tuż po zaśnięciu lub problemy z zasypianiem mogą sugerować, że nadnercza produkują adrenalinę, która pobudza organizm.

    Przebudza sie między 23 a 1 ?
    To znak, że może mieć problemy z woreczkiem żółciowym, który wytwarza wtedy żółć do trawienia i wchłaniania pokarmów. Dodatkowo jest narażony na stres? Ta godzina może być rownież związane ze stresem, z którym zmaga się na co dzień.

    Przebudza się między 1 a 3?
    Natomiast jeśli budzi się między 1 a 3 w nocy to organizm oczyszcza się z toksyn. Za proces odpowiada wątroba. Jeśli wybudza się wtedy, to może mieć problem z detoksem.

    Przebudza się między 3 a 5?
    To może świadczyć o problemach z płucami. Jak to się dzieje ? Otóż krew pompuje tlen do mięśni i przygotowuje nasze ciało do całego aktywnego dnia.

    Przebudza się między 5 a 7?
    Między tymi godzinami jelito grube usuwa odpady z organizmu. Jeśli budzi się z zamiarem skorzystania z toalety, może być to oznaka, że coś złego dzieje się z jelitem grubym.

    Dlatego warto mieć w gabinecie tablice z takimi zależnościami i jak wpływają na ciało pacjenta.

    Aby zminimalizować ryzyko warto zadbać o zdrowie. Chodzi głównie o wprowadzenie zdrowych nawyków żywieniowych, aktywność fizyczną i zminimalizowanie stres. Tak, ty tez możesz to doradzić swojemu pacjentowi .

    Udanego dnia
    Marcin

Oglądasz 1 wpis (wszystkich: 1)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.